aktualizováno: 17.06.2018 21:14:38

KENNEL  ROYAL STUART Dalmatian's

Novinky

Novinky...

17.6.2018   Po téměř měsíci jsme vyrazily na další výstavu. Oblastka v Náměšti na Hané. Tuto výstavu máme za rohem tak proč nejet. Dalmíky, holky byly jediný, posuzoval pan Miroslav Václavík / CZ. Fox ve třídě vítězů byla 1Exc, Vítěz třídy a Oblastní vítěz. Kyra ve veteránech byla 1Exc, Vítěz třídy. Fox se pak v závěrečkách dostala mezi 5 nej fen výstavy. Na bednu šly tři. Foxičce se nelíbil v závěrečném kruhu přechod mezi trávníkem a kamínky a tak si párktát poskočila. Bohužel v BIS kruhu se již chyby neodpouští. I tak jsme na puntičky pyšní protože dostat titul nebylo na této výstavě snadné a padaly i 1Exc bez titulu či VD a D. Díky všem co s náma v různých chvilkách pokecali a fotečky puntiček snad budou. 

19.5.2018    CACIB Litoměřice a další změna rozhodčího. Letos už třetí. Možná by nebylo špatný kdyby se vystavovatel tu změnu dozvěděl včas aby se mohl sám rozhodnout zda svou přihlášku stáhne. Protože já vědět dopředu kdo posuzuje Litky tak bychom určitě nejely. Posuzoval pan Andráš Polgár / SRB a já jsem už na začátku říkala, že to nedopadne dobře. No a pro Fox nedopadlo. Foxinka ve třídě šampionů, byla 3VG. Kyroušková sice rodinnou reputaci zachránila 1Exc, BOV. Ale pachuť z této výstavy to nezahnalo. Nejde o to, že Fox nevyhrála, ale o to jakým způsobem s Váma rozhodčí mluví po výstavě o Vašem psovi. S přáteli jsme si pak užily zbytek výstavního dne. Ten už se nesl ve vysmáté atmosféře a byl samá srandička. A srandička nám vydržela celou cestu domů. 

12.5.2018   Klubová výstava v kempu Buňkov u Přelouče. Posuzování přijala dlouholetá chovatelka dalmatinů paní Nadzeya Melnikava / BLR(ch.s. Laguna Dios). Pro chovatele i majitele by měli být výstavy pořádané klubem svátkem. Kor, když je posuzuje specialista na plemeno. Pro nás svátkem jsou a pokud to jde vždy se jich účastníme. Puntičky byly přihlášeny všechny 3. Foxička ve třídě vítězů 4/3 získala 2Exc, R.CAC. Kyrunka ve veteránech 2/2 získala 1Exc, CLUB VETERAN WINNER 2018, BOV, BISS VETERAN. Maya putovala do třídy čestné 3/1. Mařence konkurence nedorazila a tak Maya získala 1Exc, BISS HONOUR. Pro Mayu je toto již třetí titul(2013, 2017 a 2018). Puntičky mají dlouhé posudky kde jsou popsány napropsto přesně. I s chybama které mají. Ale tak to my víme. Kyrunka opět nezklamala a stačilo, že pouze slyšela hlas svojí chovatelky a málem zbořila stan aby se za ní dostala. Což se jí podařilo. Je to holka šikovná. Puntíkatý jsme taky vzaly k rybníku, který byl cca 100m od výstavního kruhu. Nebylo šťastnějších psů. Děkujeme všem za parádní den a společnost. Nejvíc ale chovatelce Kyry Ireně rohrbachové. Děkujeme klubu za tuto krásnou výstavu. Paní rozhodčí za to, že si na naše dalmatiny udělala čas a posoudila je velmi pečlivě. Dala nám i pár rad a poznatků co se chovu týče. Děkujeme.

8.5.2018   Za posledních 14 dní se toho událo strašně moc. Absolvovaly jsme 4 výstavy, které dopadly pro puntičky víc než dobře. A to je ještě slabé slovo. Čekala jsem s aktualizací až opadnou ty první největší emoce aby z toho totiž nebyla Oda na radost. A tak to vezmu stručně.

28.5.2018 Krajská výstava Vyškov která se konala v zámecké zahradě ve Slavkově u Brna. Puntíky a BIS posuzovala paní Olga Dolejšová. BIS Veterána fenu a BIG pan MvDr. František Šimek. FOX byla BEST IN SHOW. KYRA byla BEST VETERAN BITCH. Děkujeme organizátorům za krásnou výstavu. Výstava po přestěhování do zámecké zahrady dostala nádech elegance a to neříkám jen proto, že pro nás tato výstava byla vydařená. 

               BEST IN SHOW                      BEST VETERAN BITCH

  

29.4.2018   CAC Mosonmagyaróvár. Fox ve třídě šampionů 1Exc, CAC. Fox započala 4 šampionský titul a to Maďarska. Kyrunka ve veteránech 1Exc, CAC, BOB, 2BIS VETERAN. Handling Kyry Barbora Zdráhalová - díky moc. Rozhodčí Czigai Gabriella / HU, BIS Veterán Hargitai Gábor / HU. Díky všem za super den.

1.5.2018  Oblastní výstava v Kelči. Fox ve třídě vítězů 3/3 byla 3Exc. Kyrunková s Eliškou Kubínovou byla 1Exc, Class winner a 2BIS VETERAN BITCH. Plemeno posuzovala paní Lenka Frnčová, BIS Veterána fenu pan Jaroslav Matyáš / SK. Moc nás potěšila slova paní rozhodčí, že Kyrunka vypadá úžasně a že kdyby se zadával BOB tak by dnes byl její. Díky všem přátelům za skvělý den a pořadatelům za úžasnou výstavu.   

5.5.2018   CACIB Praha. Dalmatiny posuzoval pan Janusz Opara / PL. Foxička v šampionech 2/2 získala 1Exc, CAC. Fox splnila podmínky pro udělení titulu GRAND ŠAMPION CZ. Kyrunka s Eliškou byla ve veteránech 2/2 1Exc. Díky přátelům za společnost na výstavě a obědě. Ještě, že si tu srandu umíme dělat ze všeho.

21.4.2018   CACIB České Budějovice. Dalmouše posuzoval pan rozhodčí Miroslav Václavík a to znamenalo jediné. Makat na 100% a nedělat chyby, protože za chyby se platí. Fox ve třídě otevřené byla sama a odnesla si 1Exc, CAC. Kyra ve třídě veteránů 2/1 byla 1Exc. BOV tentokrát putoval psovi. Holt Kyroušková už není nejmladší a každý rok je vidět. Proto se bude stávat častěji, že ji prostě mladší zvířata budou porážet. Nehledejte za mýma slovama něco co tam není. Je to prostě holé konstatování faktu. Samozřejmě, že z každého malého vítězstí Kyry máme radost. Ale tu větší nám dělá to, že každý ráno vstane a je tady s náma. Díky všem za prima den a gratulace vítězům. 

 

7.4.2018   Národka Ostrava. Výhrou bude už to, že najdu výstaviště a stihnu posuzování. Tentokrát jsme to bez větších komplikací našly, jenom jednou jsem zajela. Díky Zuzana Nedavašková. Nyní už pro mě Ostrava nebude noční můrou. Dalmíky posuzoval pan rozhodčí Tibor Havelka / SK. Foxička ve třídě vítězů 3/2. Nic extra jsem nečekala. Výhra byla už to, že jsme to našly. K mému velkému překvapení byla 1Exc, CAC. Zbytek už tak nějak doklepla NATIONAL WINNER, BOS. O ten se rozhodovalo pouze mezi Fox a Kyrou. Kyroušková ve veteránech 1Exc, BOV. Skvělý handling Kyry jak jinak než nejlepší Eliška Kubínová. Ta s maďarským dr. ohařem získala titul nejvyšší BIS. Od nás mega gratulka ještě jednou. Po posouzení všech plemen jsme tečkovaný pustili aby si protáhli kostřičky. Bylo super jak vymezený prostor v kruhu vzali jako ohradník a běhali pouze tam. Děkujeme přátelům za parádní sobotu. Gratulejeme jim k jejich super výsledkům. Díky panu rozhodčímu za posuzování a ocenění našich puntiček.

  

17.2.2018   Šampion šampionů SK 2017 Victory Show. Vyrazila jsem pouze s Kyrou. Je fajn, že slovenský ŠŠ má kategorie rozdělené. Posuzování krásně odsejpalo, žádný zdržování. A proč taky když hodně tříd bylo po jednom. Je to výstava šampionů a k jako takovým pan rozhodčí přistupoval. Šampion by měl být profík a v kruhu by jej nic nemělo rozhodit. Měl by se prezentovat tak jak se na šampiona patří. Samozřejmě i zde jsou zajisté věci které rozhodčí toleruje a to vzhledem k věku psa. VI. skupinu posuzoval pan rozhodčí Vladimír Piskay. Vybíral i nejlepšího veterána ve skupině. A tituly nebyly samozřejmostí. Kyru vystavovala dopo i odpo slovenská junior handlerka Dominika Szászová. Holky odvedly 100% práci a bylo z toho 1EXC, VETERAN VICTORY WINNER 2017, 2BIG VETEREAN. Domi, moc děkuji za ochotu jít s Kyrou. Byly jste skvělý a pro mě nejlepší. Za krásné moc děkuji Ladislav Hájek.

  

3. - 4.2.2018   DuoCACIB Brno. Výstava kterou máme za rohem. Letos ale proběhla malá změna. Tento rok to bylo poprvé co jsme nejely na otočku, ale v Brně jsme spaly. A myslím si, že jsem to ocenily všechny. V sobotu posuzoval dalmouše pan rozhodčí Otakar Vondrouš / CZ. V neděli proběhla již třetí změna a ve finále dalmouše posuzovala paní ing. Iva Černohubová / CZ. Fox se zatím tento rok nedaří. V sobotu byla 4Exc z 5. V neděli byla 3Exc taktéž z 5. Kyroušková jako jediný zástupce ve veteránech byla oba dva dny 1Exc, BOV. 

 

13.1.2018   První výstava letošního roku již tradičně národka OloBrno. Přihlášeno rekordních 32 dalmatinů. Myšleno na tuto výstavu. Posuzoval pan rozhodčí Petr Řehánek / CZ. Fox ve třídě šampionů 4/4 byla tentokrát poslední. Se známkou Výborná. Kyroušková to měla strašně těžký. Musela se porazit sama. Kyra získala 1Exc, BOV. Kyrunku, jak se stává zvykem, předváděla opět Eliška Kubínová. A i když byly sami odvedly 100% práci. Což bylo vidět i v závěrečkách kde skončily v užším výběru cca 50 veteránů. Děkujeme všem za pohodovou sobotu. Gratulace všem, nejen puntíkatým, vítězům. Díky Eli za tvou pomoc které si nesmírně vážím. Fotky pokud se někde objeví tak budou. První výstava letošního roku je totiž bez naší fofodokumentace.

6.1.2018  Letos nám příroda mnoho sněhu nedává a na leden je nezvyklé teplo. Do jezera jsem je sice nepustila, ale větší kaluž si užily. Jsou prostě praštěný a milují velký prostor na běhání. A já zase miluju ty jejich spokojený, vysmátý ksichtíky.

  

1.1.2018

               

TOPlist